" Na každém příběhu je důležitější konec než začátek.
  Příběhů s dobrým začátkem je spousta, ale příběhů s dobrým koncem je strašně málo. "

   

  KDO JSME aneb náš příběh

  Náš život je podobný milionům jiných životů. Práce, soukromí, zaběhané rytmy. V jedné fázi  se rytmus narušil a přišel pád. Znáte jistě ten pocit, kdy nic nedává smysl, všechno se spikne proti vám a vy uvíznete v bludném kruhu. Uvízli jsme a chodili v něm dlouho. Možná proto, že jsme čekali, že nám někdo pomůže. Realita je ale neúprosná. Nikdo nám záchranný kruh nehodil. Nezbylo nic jiného, než se odrazit od bahnitého dna a začít plavat. A když jsme se nad hladinou nadechli, mohli jsme začít myslet na to, jak se dostat ke břehu.

  PROČ?

  To je první, co se honí hlavou:

  Proč se to stalo?
  Proč právě nám?
  Proč nám nikdo neřekl, co se může stát?

  Odpověď zní – protože jsme to dopustili. My a nikdy jiný.

  JAK?

  Bylo nutné začít se ptát jinak:
  Jak z toho ven?
  Jak znovu začít?

  Odpověď byla kupodivu jednodušší. Jsme zdraví, máme se rádi a dokážeme pracovat i vydělat peníze, ALE, neumíme o ně pečovat. Tehdy jsme se poprvé setkali s termínem FINANČNÍ GRAMOTNOST.

  Jsme absolutně finančně negramotní.

  To nebylo příjemné zjištění, ale začali jsme se učit. Mnoho jsme přečetli, dlouze diskutovali a stále jsme chtěli znát víc.
  Začali jsme pracovat pro jednu velkou finanční společnost, abychom pochopili, jak nakládat s financemi a poznali pravidla s nimi spojená. A skutečně jsme začali chápat souvislosti. To bylo osvobozující. A o svá poznání jsme se začali dělit. Se známými, s přáteli…Každému jsme radili s nejlepším vědomím. A fungovalo to.

  Pochopení.

  Mohl to být důvod ke spokojenosti, ale byla to ledová sprcha. Naše nejlepší vědomí vzalo za své, když jsme pochopili, že velká finanční firma, jejíž jsme byli součástí, hodlá své klienty nabídnout pojišťovně s „lepší nabídkou“. 
  A co klient a jeho potřeby? Vzdělávali jsme se dále a POCHOPILI jsme. Máme dvě možnosti. Přestat pracovat v tomto oboru nebo se vydat jinou cestu. Vybrali jsme si „jinou cestu“. Po vlastních zkušenostech chceme lidem radit poctivě a tedy jim opravdu pomáhat.

  Vlastní cestou.

  Dnes už víme, že patříme k několika procentům poradců, kteří chtějí chránit své dobré jméno a tedy chránit i svého klienta. Sami jsme ušli klikatou cestu a byli jsme v situaci těch, kteří se dnes na nás obracejí. Stále se máme čemu učit, ale už umíme pomáhat těm, kteří zrovna chodí v bludném kruhu. Neumíme zázraky, ale víme, jak zůstat na správné cestě.